Ile kosztuje stworzenie aplikacji webowej?

Rozwijanie aplikacji to z pewnością bardzo fascynujący proces, który w przypadku wielu firm okazuje się być też przełomowym etapem ich rozwoju. Nie ma znaczenia, na czym dokładnie ma polegać funkcjonalność nowego produktu. Jeśli kiedykolwiek brałeś pod uwagę taką właśnie opcję, warto całemu procesowi przyjrzeć się nieco bliżej. Jak dokładnie powstają innowacyjne rozwiązania? W jaki sposób pracuje software house? Ile kosztuje powstanie aplikacji mobilnej lub webowej? Wyjaśniamy.

1. App development – ile to kosztuje?

2. Co wpływa na koszt powstania aplikacji?

3. App development i web development, czyli etapy powstania produktu

4. Podział budżetu w określonych fazach

Jak dokładnie powstają aplikacje? Na czym polega tzw. development process? Jak wykorzystać potencjał ludzki? Informacje na ten temat znajdziesz na itcraftapps.com oraz w poszczególnych zakładkach serwisu https itcraftapps.com.

App development – ile to kosztuje?

Zacznijmy od ustalenia konkretów, natomiast musimy mieć świadomość, że już w tym momencie pojawiają się spore rozbieżności, wpływające także na widełki cenowe. Wszystko bowiem zależy od tego, czy interesuje cię aplikacja webowa czy aplikacja mobilna.

Aplikacja webowa to, z technicznego punktu widzenia, zarówno prosta strona internetowa z określonym landing page, jak i bardziej rozbudowany serwis sprzedażowy. Aplikacja mobilna natomiast to oprogramowanie przystosowane do działania na mobilnych wersjach systemów, czyli Android i iOS. Takie rozgraniczenie przeprowadzane przez deweloperów wcale nie stanowi wyrazistej granicy, gdyż – jak nietrudno się domyśleć – funkcjonalności i stopień skomplikowania mogą być bardzo różne.

Uogolniając, można przyjąć, że koszt stworzenia prostej aplikacji webowej / strony internetowej mieści się w przedziale od 10 000 do kilkunastu tysięcy złotych, natomiast w przypadku projektowania i wdrażania aplikacji mobilnej trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Co wpływa na koszt powstania aplikacji?

Na koszt budowy aplikacji wpływa nie tylko stopień jej skomplikowania i liczba funkcji, ale także kilka dodatkowych czynników. Najważniejsze z nich to:

 • Wymagania dotyczące jakości i usuwania błędów
 • Integracje z innymi systemami i podmiotami trzecimi
 • Wdrożenie nowoczesnych protokołów bezpieczeństwa i prywatności
 • Rozmiar, poziom kompetencji i doświadczenie zespołu odpowiedzialnego za tworzenie aplikacji
 • Liczba programistów pracujących nad projektem
 • Wybrana platforma docelowa dla aplikacji

Ponadto, koszty różnią się w zależności od doświadczenia i zasad działania samego zespołu programistycznego. Również strategie używane do tworzenia aplikacji, takie jak podejście do rozwoju i zarządzania projektem, mogą wpływać na ogólny budżet budowy aplikacji. Dlatego też ocena i uwzględnienie tych różnych czynników jest kluczowe podczas budżetowania projektu aplikacji.

App development i web development, czyli etapy powstania produktu

Proces tworzenia aplikacji webowych składa się z kilku kluczowych etapów, które pozwalają na optymalne wdrożenie aplikacji. Podstawowe etapy to:

 1. Analiza i Planowanie: zrozumieniu celów i wymagań projektu
 2. Projektowanie: szkice, prototypy, interfejs użytkownika (UI) oraz projektowanie interakcji (UX)
 3. Rozwój (Programowanie)
 4. Testowanie
 5. Optymalizacja i Wydajność
 6. Wdrożenie

range of industries

machine learning

and experience

mobile apps have become

businessses are in

itcraft is

vital for engaging customers

of mobile

team of

ux ui

the journey

ui design

top secret

Author: 3dlaboratory.com.pl