Inteligentny dom

Powszechnie przyjęło się stwierdzenie, że każdy dom bądź mieszkanie stanowią odwzorowanie tego, kto w nim mieszka. Każdy urządza swoje mieszkanie zgodnie ze swoim gustem, uwzględniając osobiste pasje i zainteresowania.

Dom inteligentny

Technologia domu inteligentnego to stosunkowo młoda dziedzina i moda, która coraz częściej pojawia się głównie w przypadku domów jednorodzinnych. Umożliwia nie tylko szybki postęp społeczny i cywilizacyjny, ale przede wszystkim technologiczny. Co rusz słyszy się o coraz to nowych rozwiązaniach tworzonych z myślą o współczesnych domach, często wyposażonych w wysokiej jakości sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie całej rodziny. Specjaliści zajmujący się branżą technologii inteligentnego domu wskazują, że jest to technologia nie tylko prosta, ale przede wszystkim intuicyjna, dzięki czemu każdy, nawet mało doświadczony poradzi sobie z jego obsługą. Większość nowoczesnych rozwiązań umożliwia obsługę inteligentnego domu przy pomocy specjalnie dedykowanej aplikacji na smartphona, dzięki czemu na bieżąco właściciel domu ma możliwość np. wyłączania światła bądź sprzętu elektronicznego nie będąc fizycznie w domu.

Sterowanie oświetleniem w domu

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest sterowanie oświetleniem w domu możliwe jest tworzenie odpowiedniego nastroju na specjalne okazje, a także umiejętne operowanie oświetleniem umożliwiającym zmniejszenie niepotrzebnego zużycia światła sztucznego. Dzięki wspomnianemu systemowi właściciele domu i jego mieszkańcy mają możliwość tworzenia nietuzinkowych i widowiskowych scen świetlnych, a nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wystarczy na głos wydać polecenie “dobranoc” i światła w całym domu zgasną. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta dedykowane systemy sterowania oświetleniem dają możliwość dopasowania możliwości do oczekiwań i zapotrzebowania każdego klienta. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania inteligentnego oświetlenia z innymi dedykowanymi systemami zastosowanymi w domu.

Sterowanie bramą

To kolejne nowoczesne rozwiązanie sprawiające, że zwiększa się komfort użytkowania nowoczesnego domu. Wygodne wyjazdy i powroty do domu bez konieczności wysiadania z pojazdu to zdecydowanie duże ułatwienie i komfort niemal każdego, kto ceni sobie wygodę. Zdalne sterowanie bramą jest nie tylko łatwe w montażu, ale przede wszystkim proste i intuicyjne w obsłudze. Dodatkowo system sterowania bramą jest najczęściej zintegrowany z systemem monitoringu oraz alarmowym, które zostały zastosowane w całym domu.

Author: 3dlaboratory.com.pl