Co to jest druk cyfrowy? (Bydgoszcz)

Drukiem nazywamy wielokrotne odbicie obrazu ze specjalnej formy drukarskiej na papier czy inne podłoże drukowe. Potocznie drukiem nazywa się także każdą kopię, czyli mówiąc inaczej – odbitkę drukarską. Zastanawia się, co to jest druk cyfrowy?

Co to jest druk cyfrowy?

Wraz z rozwojem techniki i przemysłu tradycyjne metody drukowania, wykorzystujące maszynę drukarską, zastąpione zostały przez nowoczesne technologie, do których wykorzystywany jest komputer i komputerowe urządzenia peryferyjne takie jak drukarka (w przypadku zwykłych wydruków) czy ploter (gdy potrzebne są wydruki wieloformatowe). Druk cyfrowy charakteryzuje się tym, że materiały, które mają być powielone są przygotowane i dostarczone w formie cyfrowej, za pomocą urządzeń elektronicznych. Mogą być w nich wprowadzane zmiany, dzięki czemu każda kopia może się od siebie trochę różnić. Taka forma pozwala na druk bezpośredni lub poprzez urządzenie pośrednie.

Druk cyfrowy Bydgoszcz

Coraz więcej punktów usługowych oferuje druk w formie cyfrowej, dlatego znalezienie odpowiedniego punktu, gdzie możliwy jest druk cyfrowy Bydgoszcz nie powinno stanowić większego problemu.

 

Author: 3dlaboratory.com.pl