Czym jest adres IP?

Adres IP to protokół internetowy, który jest jednocześnie naszym unikalnym identyfikatorem w sieci. Adres IP składa się z czterech oktetów, zapisanych w systemie dziesiątkowym (od 0 do 9).

Możemy więc powiedzieć, że mój adres IP jest moim identyfikatorem, dzięki któremu jestem rozpoznawalny w sieci przez inne osoby.

Od adresu IP w sieci uzależnione jest wiele rzeczy, takich jak na przykład maska podsieci. Oprócz tego, adres IP zawiera naszą lokalizację i jest z nią bezpośrednio połączony. Jedynie poprzez posiadanie numeru IP, każdy jest w stanie sprawdzić gdzie znajduje się nasze urządzenie podłączone do sieci – do tego celu powstały setki stron i witryn internetowych.

Zapamiętajmy więc – w internecie nie jesteśmy nigdy w stu procentach anonimowi i tutaj także musimy zważać na słowa – duży odsetek społeczeństwa bowiem błędnie twierdzi, że w internecie jest anonimowy i nikt nie może mu nic zrobić. Organy ścigania czy sąd są w stanie w sposób bardzo prosty i łatwy namierzyć urządzanie, które komunikowało się z siecią internet posiadając jedynie adres IP urządzenia poszukiwanego.

 

Author: 3dlaboratory.com.pl