Czy warto tworzyć serwisy ogłoszeniowe?

Od czasu przymusowej digitalizacji, która nastała wraz z pandemią COVID-19, na popularności zyskują serwisy ogłoszeniowe. Zatem założenie nowego serwisu, który odpowiedziałby na nowe potrzeby użytkowników, może być dobrym pomysłem na biznes. Zastanówmy się zatem, co powinien zawierać dobry, współczesny serwis ogłoszeniowy?

Podział kategorii

Kluczem do dobrego i funkcjonalnego serwisu ogłoszeniowego jest przede wszystkim podział na kategorie. Przykładowo, jeśli miałby to być serwis z ogłoszeniami o pracę dla województwa śląskiego, to kategoria praca Węgierska Górka będzie odpowiednią kategorią. Jednak gdyby był to serwis ogólnopolski, wtedy taka kategoria byłaby zbyt szczegółowa. Zaleca się, aby kategorie były zagnieżdżane do trzech poziomów wgłąb (inaczej nawigacja po serwisie staje się zbyt skomplikowana).

Profil użytkownika

Doskonałym pomysłem jest stworzenie profilu użytkownika. Dzięki temu bardziej zaangażowany użytkownik naszego serwisu będzie mógł dodawać ogłoszenia i nimi zarządzać. Jest to też sposób na zarabianie na serwisie (gdyż za wyróżnianie ogłoszeń może zostać pobrana opłata). Bilans i stan rachunku powinny w takim profilu być przejrzyste i czytelne, inaczej po prostu utoniesz w mailach z pytaniami finansowymi i technicznymi. Warto więc sobie tego oszczędzić i zadbać o wygodę korzystania z serwisu dla każdego użytkownika.

Promocja serwisu ogłoszeniowego

Kolejnym aspektem rozwoju strony z ogłoszeniami jest jej promocja. W tym wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będą posty sponsorowane w social media. Popularny Facebook, a także Twitter, Instagram czy LinkedIn doskonale się do tego nadają. W ten sposób w miarę niskim kosztem będziesz mógł pozyskać pierwszych użytkowników dla swojego nowego serwisu. Znanym rozwiązaniem jest także tworzenie systemu poleceń, aby niektórych użytkowników zdobywać kanałami bezpłatnymi. W zasadzie im lepszy będzie Twój serwis, tym chętniej ludzie będą go polecać sobie nawzajem. Są to podstawowe zasady tworzenia serwisu ogłoszeniowego i oczywiście, ten artykuł nie wyczerpuje tego tematu.

 

Author: 3dlaboratory.com.pl