Na czym polega utylizacja sprzętu elektronicznego?

Czy wiesz, że na dyskach starych komputerów w dalszym ciągu mogą znajdować się cenne dane. Jeśli w swojej firmie masz takie komputery stacjonarne, laptopy lub pokaźną kolekcję wymontowanych z nich dysków twardych, najwyższa pora poważnie się nimi zająć. Chcesz, aby nigdy nie dostały się w niepowołane ręce? Obawiasz się pozostawionych i niezabezpieczonych danych w zużytym sprzęcie elektrycznym? Nie masz pojęcia jak poradzić sobie z utylizacją starszych i nowszych nośników danych? W takich przypadkach z pomocą przychodzi firma, profesjonalnie zajmująca się utylizacją sprzętu komputerowego oraz bezpowrotnym usuwaniem z nich danych.

Skuteczne i bezpieczne niszczenie komputera

Utylizacja komputera, z którego firma lub osoba prywatna już nie korzysta i nie chce go sprzedawać, powinna być wykonana w sposób, który w 100% uniemożliwia odzyskanie z niego danych. W pamięci urządzeń firmowych, takich jak laptopy, tablety, telefony, ale i na dyskietkach, płytach i pendrive’ach, w dalszym ciągu mogą znajdować się gigabajty danych. Obejmują one najczęściej elektroniczne wersje faktur, kopie zapasowe projektów, archiwizowane wiadomości, a nawet dane osobowe pracowników lub ich listy wypłat. Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak poważne mogą być konsekwencje tego, jeśli dane dostaną się w niepowołane ręce. Niestety, w dalszym ciągu poważne konsekwencje prawne nie są wystarczającym powodem, aby decydować się na profesjonalne niszczenie komputera oraz innego sprzętu elektronicznego. Odpady komunalne nadal kryją w sobie setki dysków twardych oraz pozostałych nośników pamięci. Nie dopuść do tego, aby były to nośniki z Twojego domu lub firmy. Jeśli takimi dysponujesz i chcesz się ich pozbyć raz na zawsze, dowiedz się, jak to robimy.

Jak skutecznie potrafimy zniszczyć komputer i inne nośniki?

Zakłady zajmujące się utylizacją sprzętu komputerowego mają do dyspozycji wiele metod ich niszczenia. Stosować mogą wielokrotnego nadpisywanie i kasowanie danych, ale najlepszym rozwiązaniem jest mechaniczne, czyli fizyczne zniszczenie urządzenia. Jest ono w ten sposób w pełni chronione przed dostaniem się w niepowołane ręce. Do utylizacji takich urządzeń, wykorzystuje się specjalne prasy i zgniatarki, które zamieniają sprzęt w tysiące drobnych elementów, niezdatnych do ponownego złożenia. Następnie surowce są segregowane w zależności na gatunek i pochodzenie i trafiają do recyklingu.

Gwarancja na niszczenie komputera

Może to wydawać się dziwne, ale wiele firm chce otrzymać pisemne zapewnienie, gwarancję, że powierzony im sprzęt komputerowy raz na zawsze wyszedł z użycia i nie stanowi już zagrożenia dla środowiska. Firmy zajmujące się recyklingiem wystawiają takie zaświadczenia, mogą także dokumentować cały proces niszczenia sprzętu, tworząc z niego nagranie lub dokumentację fotograficzną. Jest to świetne zabezpieczenie dla wszystkich firm, instytucji i osób prywatnych, dbających o dalsze losy swoich komputerów.

Dbaj o bezpieczeństwo danych i swoje finanse

Nie chcesz ryzykować tego, że ktoś wykradnie dane z komputerów przeznaczonych do utylizacji? Nie chcesz się narażać na wysokie kary finansowe lub utratę reputacji spowodowaną kradzieżą od dawna przechowywanych danych? Nie niszcz zatem dysków i komputerów na własną rękę. Aby zrobić to skutecznie, potrzebna jest wiedza, doświadczenia oraz odpowiednie urządzenia i sprzęt. Zaufaj profesjonalistom w swojej dziedzinie i nam powierz recykling komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, komórek i wszelkiego rodzaju nośników danych.

Author: 3dlaboratory.com.pl