3DLaboratory / Info

Druk 3D w praktyce

Technologia druku 3D znajduje zastosowanie w rozmaitych branżach przemysłowych, edukacji, rozrywce, a także w sztuce i architekturze. Jedynym, co nas ogranicza, jest nasza własna wyobraźnia! Przykłady praktycznych realizacji projektów 3D mogą Państwo podziwiać w naszym portftolio.

ikona latawcaROZRYWKA I EDUKACJA

Nieistotne, czy nauczasz w szkole średniej, zawodowej, czy na uniwerku. Możesz użyć technologii drukowania 3D jako elementu w programie nauczania – wzbudzającego zainteresowanie i motywującego do pogłębiania wiedzy. Pomóż swoim uczniom w przekształceniu ich pomysłów w fizyczny, namacalny obiekt, poprzez udostępnienie im drukarki 3D. Druk 3D to świetny sposób realizacji marzeń – przeniesienia swoich ulubionych postaci do świata realnego, bez konieczności spędzania długiego czasu na manualnym tworzeniu modeli.

ikona fabryki, przemysłProdukcja i przemysł

Z usługi drukarni 3D korzysta coraz więcej branż – od motoryzacji, przemysłu maszynowego, lotnictwa i wojska, przez producentów obuwia, artykułów sportowych, artykułów konsumpcyjnych, po przedstawicieli branż elektroniki użytkowej i sprzętu medycznego. Druk 3D i szybkie prototypowanie w pełnym zakresie projektowania, pozwala na przyspieszenie czasu wprowadzenia produktu na rynek, obniżenie kosztów, poprawę projektu i pozyskanie nowych klientów.

ikona obrazuSztuki piękne

Eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań artystycznych, to nieodzowny element sztuki. Druk 3D umożliwia projektowanie w programach komputerowych i przenoszenie modeli w pełni fizyczny wymiar. Warstwowe nakładanie materiału stwarza multum możliwości, jakich nie zapewniają standardowe metody wytwórcze, np. frezowanie. Tworząc model w technologii druku 3D, nie trzeba martwić się ograniczeniami, typowymi dla tradycyjnej produkcji. Drukarki 3D pozwalają na wydruk nawet najbardziej złożonych kształtów i struktur.

ikona domuArchitektura

Fizyczna, trójwymiarowa makieta to świetny sposób prezentacji projektów i pomysłów architektonicznych oraz inżynieryjnych. Ręcznie wykonywane modele są drogie, nie zawsze precyzyjne, a czas potrzebny na ich stworzenie rozciąga się nawet na kilka tygodni. Makiety trójwymiarowe to gwarancja dokładnego odwzorowania projektu komputerowego, zgodnie z życzeniem Klienta.